Γεννήθηκε και ζει στο Ηράκλειο Αττικής.
Εργάζεται στην Alpha Bank στον τομέα των επιχειρήσεων.
Είναι παντρεμένη με τον Δημήτρη Τσουκαλά και μητέρα 3 παιδιών Βασίλη, Άγγελο και Αλέξανδρο. Πτυχιούχος Πληροφορικής με διατριβή στη Νανορομποτική και Μεταπτυχιακά με διάκριση στο Οικονομικό Πανεπιστήμιο Αθηνών και στο Πανεπιστήμιο Λευκωσίας.
Σπούδασε και δημοσιογραφία ενώ υπήρξε και αθλήτρια στίβου στον Πανελλήνιο και στην ΑΕΚ. Από μικρή εργάστηκε στον Ιδιωτικό τομέα ενώ σπούδαζε και ανέπτυξε έντονη κοινωνική δράση ως Γραμματέας Νέων Τραπεζοϋπαλλήλων, μέλος της Διοίκησης της ΟΤΟΕ, του ΕΚΑ και της Παγκόσμιας Εκτελεστικής Επιτροπής UNI EUROPA FINANCE. Έχει συμμετάσχει σε πολλά διεθνή συνέδρια υπερασπίζοντας ανθρώπινα και εργασιακά δικαιώματα με ουσιαστικές παρεμβάσεις στα θέματα ισότητας και εργασίας.
Ως έμπειρη αυτοδιοικητικός ασχολήθηκε ιδιαίτερα με ευρωπαϊκά προγράμματα που σχετίζονται με τις σύγχρονες πόλεις, υπήρξε εκλεγμένη στη Διοίκηση της Περιφέρειας Αττικής,Υποψήφια Δήμαρχος στο Ηράκλειο Αττικής το 2019,αντιπρόεδρος του Δημοτικού Συμβουλίου και δημοτική σύμβουλος έως σήμερα.
Consultio comes with a beautiful collection of modern, easily importable, and highly customizable demo layouts. Any of which can be installed via one click.
Χρησιμοποιούμε cookies έτσι ώστε να κάνουμε την εμπειρία σας με την ιστοσελίδα ακόμα καλύτερη. Αυτά τα cookies αφορούν στην απομνημόνευση των στοιχείων σύνδεσής και την παροχή ασφαλούς σύνδεσης και στη συλλογή στατιστικών στοιχείων.
Κάντε κλικ στην επιλογή "Αποδοχή και ενεργοποίηση όλων" για την αποδοχή των cookies και την απευθείας μετάβαση στην ιστοσελίδα ή κάντε κλικ στην επιλογή αριστερά "Δείτε περισσότερα" για να δείτε αναλυτικά την πολιτική απορρήτου.
* Μπορείτε να ρυθμίσεις αυτά τα Cookies ανά πάσα στιγμή επιλέγοντας τις καρτέλες αριστερά.
Τα cookies που είναι απαραίτητα, μας βοηθούν να αποθηκεύουμε κατά την περιήγηση στην ιστοσελίδα, τις προτιμήσεις σας και διαχείριση των cookies.
Εάν απενεργοποιήσετε τα απαραίτητα Cookies, αυτό σημαίνει ότι κάθε φορά που θα επισκέπτεστε την ιστοσελίδα μας, θα χρειαστεί να ενεργοποιήσετε η να ξανά απενεργοποιήσετε τα Cookies.
Η ιστοσελίδα χρησιμοποιεί το Google Analytics για να συλλέξει διάφορες και σημαντικές πληροφορίες όπως είναι ο αριθμός επισκεπτών, τα ενδιαφέροντα αλλά και άλλες γενικές πληροφορίες.
Παρακαλούμε ενεργοποιήστε τα cookies ώστε να μπορέσουμε να αποθηκεύσουμε την επιλογή σας.