Ο Αλέξης Νταλαμάρας γεννήθηκε και μεγάλωσε στο Ηράκλειο Αττικής, όπου κατοικεί μέχρι και σήμερα. Το 2006 αποφοίτησε από τη σχολή Οικονομικών Επιστημών και Διοίκησης Επιχειρήσεως του Πανεπιστημίου Πατρών.
Με την εκπλήρωση των στρατιωτικών του υποχρεώσεων στο Στρατό Ξηράς και μετά από την απόκτηση σημαντικής εργασιακής πείρας στον τομέα της Φορολογικής Συμβουλευτικής, συνέχισε τις μεταπτυχιακές του σπουδές (MSc) στη Διοίκηση Επιχειρησιακών Λειτουργιών στο Πανεπιστήμιο Δυτικής Αττικής. Από το 2008 διατελεί μέλος του Οικονομικού Επιμελητηρίου της Ελλάδος (ΟΕΕ). Εργάζεται σε οικογενειακό Λογιστικό Γραφείο στο Ηράκλειο Αττικής και, παράλληλα, εργάζεται ως Διοικητικό Στέλεχος της Εκκλησιαστικής Κεντρικής Υπηρεσίας Οικονομικών (Ε.Κ.Υ.Ο.) του ΝΠΔΔ της Εκκλησίας της Ελλάδος.
Στα ενδιαφέροντά του συγκαταλέγεται η ενασχόληση με ζητήματα κοινωνικού οφέλους και πολιτισμού, πράγμα που τον οδήγησε το 2021 να εισαχθεί με κατατακτήριες εξετάσεις στο τμήμα Κοινωνικής Θεολογίας και Θρησκειολογίας του Πανεπιστημίου Αθηνών όπου εξακολουθεί να φοιτά.
Consultio comes with a beautiful collection of modern, easily importable, and highly customizable demo layouts. Any of which can be installed via one click.
Χρησιμοποιούμε cookies έτσι ώστε να κάνουμε την εμπειρία σας με την ιστοσελίδα ακόμα καλύτερη. Αυτά τα cookies αφορούν στην απομνημόνευση των στοιχείων σύνδεσής και την παροχή ασφαλούς σύνδεσης και στη συλλογή στατιστικών στοιχείων.
Κάντε κλικ στην επιλογή "Αποδοχή και ενεργοποίηση όλων" για την αποδοχή των cookies και την απευθείας μετάβαση στην ιστοσελίδα ή κάντε κλικ στην επιλογή αριστερά "Δείτε περισσότερα" για να δείτε αναλυτικά την πολιτική απορρήτου.
* Μπορείτε να ρυθμίσεις αυτά τα Cookies ανά πάσα στιγμή επιλέγοντας τις καρτέλες αριστερά.
Τα cookies που είναι απαραίτητα, μας βοηθούν να αποθηκεύουμε κατά την περιήγηση στην ιστοσελίδα, τις προτιμήσεις σας και διαχείριση των cookies.
Εάν απενεργοποιήσετε τα απαραίτητα Cookies, αυτό σημαίνει ότι κάθε φορά που θα επισκέπτεστε την ιστοσελίδα μας, θα χρειαστεί να ενεργοποιήσετε η να ξανά απενεργοποιήσετε τα Cookies.
Η ιστοσελίδα χρησιμοποιεί το Google Analytics για να συλλέξει διάφορες και σημαντικές πληροφορίες όπως είναι ο αριθμός επισκεπτών, τα ενδιαφέροντα αλλά και άλλες γενικές πληροφορίες.
Παρακαλούμε ενεργοποιήστε τα cookies ώστε να μπορέσουμε να αποθηκεύσουμε την επιλογή σας.